Rožna voda

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 14. jun 2006 12:15 | ogledi: 3.789 | odgovori: 8

A mi lahko prosim katera pove kaj je to ROŽNA VODA? Zasledila sem ju v receptu za torto.

Hvala.

alexis

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 12:30

Po moje so to lističi cvetov vrtnice, namočeni v vodi. Ali je potem to kaj osladkano ali ne, ti pa ne znam povedati. Vem pa, da se uporablja tudi za torte. Veliko sončka! ZIMA

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. jun 2006 12:39

Dobiš jo pa lahko v DM (se mi zdi, da sem jo enkrat tam videla) ali pa v trgovinah z zdravo prehrano. Ker ne najdem slovenske razlage: Pure rose water is the distilled water of roses. It is usually made by stream distillation, and it smells heavenly and tastes delicious. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 14. jun 2006 12:42:27

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 12:53

Nisem prepričana galyka, da je tista iz DM ustrezna za pripravo hrane. Imajo namreč tudi rožno vodico za nego telesa. Sicer pa vprašat ni greh, alexis. Če je tudi tista dobra, nam pa le sporoči, da bomo še ostale vedele. lp ZIMA

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. jun 2006 13:09

Baje se jo dobi z destiliranjem in še ne vem čim. Skratka, imeli naj bi jo v trgovini KALČEK v BTC-cityu v LJ. Imajo tudi spletno trgovino ampak je žal v prenovi. Verjetno bi se jo dalo dobit tudi v kakšni drugi trgovini z zdravo prehrano. Sploh se ne morem spomnit ali pri nas v NM sploh obstaja kaka taka trgovina? A je katera iz tega konca, da bi vedla? Bom pa se pozanimala v DM-ju in vam sporočim. lp alexis

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. jun 2006 13:53

Alexis, jaz sem iz NM, ampak se ne spomnim, da bi imeli trgovino z zdravo prehrano... Očitno se ni še nihče tega spomnil odpret. Bom še malo pobrskala po spominu. Sem preverila še enkat pa je res ni. Če je slučajno ne boš našla ti lahko pogledam v Lj, ker tukaj delam. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 14. jun 2006 13:57:25

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. jun 2006 14:11

Galyka hvala. Bom imela v mislih in ti javim, če bo treba. alexis

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jun 2006 12:51

Rožno vodo in vodo iz pomarančnih cvetov lahko kupiš v parfumerijah in lekarnah. Če želiš poskusiti in pripraviti svojo rožno vodo, ti lahko posredujem tale, sicer res že precej star recept (sem ga še komaj brala). Če se dobro spomnim, so včasih za pripravo uporabljali kar domačo esenco iz vrtnic, kar je zahtevalo velik rožni vrt, dosti dela, časa in potrpljenja. Kasneje pa so uporabljali kupljeno eterično olje. Recept bom prepisala dobesedno, boš sama zmanjšala količine: Rožna voda V litru etilnega alkohola, ki ste ga predhodno ogrele nad paro (ne na odprtem ognju!), raztopite žličko rožnega olja. Dodajte šest litrov in pol vrele destilirane vode. Vse skupaj prelijte v čist flaškon, zamašite in malo potresajte, dokler se zmes ne ohladi. Seveda ne rabiš sedem litrov rožne vode; lahko pa po istem principu pripraviš dišečo vodo iz kateregakoli eteričnega olja. Uporabno v kuhinji, kozmetiki in gospodinjstvu (za dodatek vodi, s katero pomivaš tla). nola

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2006 15:09

Rožno vodo sem jaz videla v Kalčku, samo trenutno jim spletna trgovina ne dela, lahko pa pokličeš in vprašaš: http://www.kalcek.com/ Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti